największe polskie forum poświęcone w całości agencji Johnny & Associates :)

[dyskusja] Ulubione piosenki SMAPów

Share
    Otai
    Admin

Liczba postów : 1965
    Dołączył/a : 07/12/2009

[dyskusja] Ulubione piosenki SMAPów

Pisanie  Otai on Pią Lut 12, 2010 7:26 pm

No cóż... Kiedyś mówiłam o tym Jenny "Wiesz, SMAP jest moim drugim ulubionym zespołem w Johnnysach, ale znam tylko 2 ich piosenki, z czego lubię tylko jedną" . Prawda jest taka , ze SMAPy sa zespołem, który wymiata pod tyloma wzgledami, ze nie czuje sie tej potrzeby zapoznawania się w ich twórczoscią muzyczną, no, ale kiedyś trzeba. i pewnie nie tylko ja chciałabym zapoznać się z tą twórczością, wiec zakładam temat.
    A piosenką, o której wspominałam jest (co za zaskoczenie XD) Sotto Kyutto z Ninkyo Helpera.
    Nie no, dobra, znam i czasem zdaży mi sie słuchać Dear Woman i Dangan Fighter, fakt XD

- - - - - - - - - - - - - - - -
    Sukiyanen ♥️♥️
    Jenny-rose
    Admin

Liczba postów : 802
    Dołączył/a : 06/12/2009

Re: [dyskusja] Ulubione piosenki SMAPów

Pisanie  Jenny-rose on Pią Lut 12, 2010 10:41 pm

taak... czułam, że kiedyś nadejdzie dzień, kiedy będę musiała przekopać swój zagracony do cna dysk w poszukiwaniu ulubionych mp3 SMAPów XD
    No to nurkujemy. kolejny tekst wprost idealny do flirta lol

Muszę się przyznać, że wyżej wspomniane Dear Woman i Dangan Fighter to piosenki które poznałam jako pierwsze wśród utworów SMAP. Te dwie i Style Kimury. DW jest baaardzo uzależniające xD. Do dziś znam tekst na pamięć o3o. Generalnie bardzo lubie ten okres w twórczości tego zespołu tak od wydania Sample Bang! (między innymi dla Bang Bang Bakansu, chociaż tekst to ma zaiste... no, do górnolotnych nie należy).
    To może teraz solówkami hmm... Solówki Kimury skróce do jakże nieobiektywnego w moich ustach słowa "zajebistość" (ale przyznaje się do tej nieobiektywności w pełni, well) i oprócz Style bardzo polecam "Ha". Lubię też solówkę Goro-chan'a L.O.V.E, która jest dokładnie tym na co wygląda po tytule (czyli przeróbką kawałka Nat King Cole'a). O dziwo, bardzo lubię też solówkę Tsuyoshiego - TOKIO, chociaż kto zna jej oryginalną wersję napewno zginie jak to przeczyta XD. Jestem okrutna, ale nie mam ulubionej solówki shingo ani nakaia ==.
    Za to mam masę ulubionych starszych kawałków, np. Lion heart(swoją drogą, teledysk też ma nienajgorszy). No i oczywiście Dynamite , z którego lubię się nabijać, że jest jak "Wahaha 10 lat przed" XD *tylko tekst bardziej zboczony* (przepraszam, za kulawą wersje z YT, w dziale z PVkami i fansubami macie ładne nagranie).

No, ale i tak moją ulubioną piosenką EVER jest Yozora no mukou: po pierwsze, tekst wymiata, po drugie melodia jest piękna, po trzecie żadna aranżacja tego jeszcze mi nie zepsuła. Chyba najbardziej lubię tą na pianino i mój zamulacz mózgu, znany też jako duet Kimugoro. To jest naprawdę, specyficzny kawałek, potrafi mnie wzruszyć i pocieszyć, albo załamać XD (np. po tym, jak przeczytałam, że to ulubiony kawałek smapów kimury).

O rany, to się naprodukowałam == a i tak nie odkopałam nawet połowy swojej plejlisty SMAP XD""

- - - - - - - - - - - - - - - -
    Jorian
    Kandydat

Liczba postów : 5
    Dołączył/a : 26/08/2011

Pisanie  Jorian on Sob Paź 29, 2011 6:59 pm

No tak, ciężko coś wybrać :-P Zależy gdzie ucho przyłożę - ale na dzień dzisiejszy w kółko tłukę Ganbarimashou i dla odmiany nastroju solóweczkę Goro Ai ya Koi ya - no jak sobie przypomnę jak wyglądał na koncercie w smokingu i cały taki śliczny całował dziewczątka w wieku od 5 - 85 lat na koncercie, to mięknę. A na poprawę nastroju - zawsze działa Toilet Paperman - tak durnego tekstu w życiu chyba nie słyszałam, ale chłopaki tak cudnie się bawią... Uwielbiam wersję sprzed lat, kiedy wszyscy (oprócz Goro oczywiście...)przerobili się na upiory... No maquillage Shingo po prostu mnie zbił z nóg - nie po raz pierwszy zresztą!!!!
    Moje dzieciaki uwielbiają Kaetteikita Yopparai - na wszelki wypadek nie tłumaczę... Swoją drogą szacun dla Tsu za humorystyczne podejście do osoby własnej ;-)
    Ayo3
    Tańczący w tle

Liczba postów : 105
    Dołączył/a : 19/01/2011

Pisanie  Ayo3 on Sro Lis 09, 2011 1:29 am

Ja mam tylko jedną ulubioną, do której mam sentyment i która zawsze będzie moją ulubioną jeśli chodzi o JE. Sekai ni Hitotsu Dake no Hana była pierwszą piosenką JE jaką przesłuchałam i jedną z pierwszych jeśli chodzi ogólnie o muzykę japońską, dlatego jest dla mnie bardzo wyjątkowa ^^ Jest śliczna.
    Jorian
    Kandydat

Liczba postów : 5
    Dołączył/a : 26/08/2011

Pisanie  Jorian on Sro Lis 09, 2011 11:31 am

Oj prawda, Sekai ni Hitotsu Dake no Hana cudna jest :-) Ja swój "pierwszy raz" zaliczyłam z Not Alone - maniakalnie wyszukiwałam wszystkie dostępne wersje - do tej pory mam odczucie miękkości w dołku jak ją słyszę :-)
    Kanako
    Junior

Liczba postów : 269
    Dołączył/a : 06/03/2011

Pisanie  Kanako on Sro Lis 09, 2011 5:51 pm

Hmm... moze ja teraz dorzucę swoje trzy grosze XD Moja najukochańsze/ulubione piosenki SPAM Dangan Fighter, Kono shunkan kitto yume janai, Lion Heart, Yozora no Mukou i Sekai ni hitotsu dake no hana. No i oczywiście bardzo lubię Five Respect. Shingo tam tak bosko fałszuje, że wymiękam. I ogólnie lubię koncertową wersję bardziej niż studyjną. ^^ Nigdy nie podaruje NEWSom, że skopiowali styl tej piosenki.

Sponsored content

Pisanie  Sponsored content

Obecny czas to Nie Lut 18, 2018 6:17 am