największe polskie forum poświęcone w całości agencji Johnny & Associates :)


  Historia zespołu

  Share
  avatar
  Avalia
  Gwiazda

  Liczba postów : 1610
  Dołączył/a : 16/12/2009
  Wiek : 28
  Skąd : mam wiedzieć?

  Historia zespołu

  Pisanie  Avalia on Wto Gru 22, 2009 9:58 pm


  V6 zadebiutowało 1 listopada 1995 roku wraz z singlem MUSIC FOR THE PEOPLE.
  Przez spora różnicę wieku (9 lat), utworzył się podział w grupie. Trzech najstarszych członków (Sakamoto Masayuki, Nagano Hiroshi i Yoshihiko Inohara) założyli 20th Century (Tonisen, w skrócie), tymczasem trójka najmłodszych (Morita Go, Miyake Ken i Okada Junichi) utworzyła Coming Century (Kamisen, w skrócie).
  Jako, że stali się idolami, każdy z członków kapeli udzielał się w różny sposób - poczynając od śpiewania, pojawiali się w dramatach TV, różnych programach, zakładali programy w radio itp.
  20th Century gustowali bardziej w występach na scenie oraz musikalach, gdy tymczasem Coming Century preferowali bardziej dramaty TV (choć każdy z członków wykonywał obie czynności).
  Co do nazwy zespołu jak dotąd powstało wiele teorii rozważających znaczenie litery "V" w "V6". Mówi się, że jest to skrót od Victory (zwycięstwo), ale założyciele "V6" wspomnieli o tym w jednym z programów TV, iż znaczy to również Volleyball (siatkówka - jako, że ich premierowy singiel został wydany podczas Mistrzostw Świata w Siatkówce w 1995), Versus (20th Century ver. Coming Century), Vegetable (ponieważ rodzice Sakamoto są właścicielami warzywniaka), Vicycle (co pochodzi od bicycle - rodzice Nagano posiadają własny sklep rowerowy) oraz Veteran (jak Inohara rzekł).

  źródło: Wikipedia (a co xD)
  Tłumaczenie: kicający, Edycja: Avik :D

   Obecny czas to Czw Kwi 26, 2018 6:11 pm