największe polskie forum poświęcone w całości agencji Johnny & Associates :)


  Historia zespołu

  Share
  avatar
  Jenny-rose
  Admin

  Liczba postów : 802
  Dołączył/a : 06/12/2009
  Wiek : 27
  Skąd : 関西地方

  Historia zespołu

  Pisanie  Jenny-rose on Sro Gru 16, 2009 8:25 pm  HISTORIA ZESPOŁU

  Skład zespołu przed debiutem kilkakrotnie się zmieniał. Z początku SMAP był po prostu grupą 12tu tancerzy tła tzw. "Skate boys".

  Wśród nich oprócz obecnych członków zespołu występowali m.in. Sakamoto Masayuki (V6) czy Kokubun Taichi (TOKIO). Zespół występował najpierw na deskorolkach a potem również na rolkach tańcząc dla Hikaru Genjiego. W roku 1988 JE zadecydowało o wyłonieniu z zespołu sześciu członków, którzy przejęli nazwę po dawnej formacji - SMAP (nazwę ogłoszono akronimem powstałym od "Sports and Music Assemble People").

  Ich debiut przypadł na rok 1991. W tamtym czasie w telewizji nie nadawano wielu programów muzycznych dlatego zespół nie odniósł od razu ogromnego sukcesu. Ich pierwsza płyta jest najgorzej sprzedającą się w historii całej agencji a na ich pierwszy koncert przyszło bardzo mało ludzi. Dzięki interwencji lidera zespołu - Nakaia - SMAP otrzymał trochę własnego czasu antenowego na wizji we własnym programie "I love SMAP". Dzięki sprytnemu marketingowi firmy wkrótce wszyscy członkowie zespołu zaczęli pojawiać się w różnych programach, filmach a nawet musicalach (w tym w musicalowej wersji "Saint Seyia"). Dobrej passy nie przerwało nawet odejście w 1996 roku jednego z wokalistów - Mori Katsuyukiego, który zadecydował zostać kierowcą rajdowym. Do roku 1995 na samym SMAP Johnny's Entertiments zarobiło ponad 3 biliony yenów.

  Zespół dwa razy przechodził poważny kryzys. Po raz pierwszy z powodu zatrzymania Inagakiego Goro w roku 2001 w związku z potrąceniem policjantki. Wypadek mógł zaważyć na reputacji zespołu ale okazał się wręcz przeciwny w skutkach i sprawił, że SMAP stali się bardziej popularni. Kolejnym przypadkiem kiedy zespół o mało nie został rozwiązany był ślub Kimury Takuyi z Kudo Shizuką. Pomimo krótkiego zastoju w wydawaniu płyt i organizacji tras koncertowych popularność zespołu nie zmalała a jej prawdziwy boom przypadł na rok 2003. Wtedy zespół wydał jeden z najpopularniejszych singli w swojej historii - "Sekai ni hitotsu dake no hana".

  Do dziś członkowie SMAP są znani jako jedni z najpopularniejszych artystów w Japonii a nawet w całej Azjii (tak jak Takuya Kimura nazywany "królem azjatyckich dram"). Regularnie występują we własnych programach, w których goszczą również artystów z zagranicy takich jak DBSK czy Avril Lavigne (SMAPxSMAP, Goro's Bar etc. - z czego program Inagakiego doczekał się nawet ekranizacji w formie special dramy!) oraz w licznych serialach telewizyjnych. Chociaż działają na rynku już ponad 20 lat ich popularność wśród stałej widowni nie słabnie. SMAP z każdym rokiem (i sezonem dramowym) zdobywa również coraz więcej fanów na całym świecie.

   Obecny czas to Sob Lut 24, 2018 6:58 pm