największe polskie forum poświęcone w całości agencji Johnny & Associates :)


  Regulamin forum

  Share
  avatar
  Johnny
  Admin

  Liczba postów : 10
  Dołączył/a : 06/12/2009
  Wiek : 86

  Regulamin forum

  Pisanie  Johnny on Czw Gru 10, 2009 8:54 pm

  REGULAMIN FORUM JOHNNYSLALALAND


  I. Zasady dotyczące postowania

  → Zabronione jest obrażanie innych użytkowników, prowokowanie do kłótni, używanie wulgaryzmów itd.

  → Nie piszcie kilku postów jeden po drugim - swojego posta można edytować. Można pisać jeden pod drugim, jeżeli od napisania poprzedniego minęło dużo czasu. (czyli zdecydowanie więcej niż 24 h)

  → Starajmy się, żeby posty były napisane poprawną polszczyzną. Niektóre przeglądarki i MS Word oferują opcję sprawdzania pisowni.

  → Do tematów dyskusyjnych należy wprowadzić oznaczenie typu - [nius], [dyskusja], [ankieta], [propozycja], [reportaż], [tłumaczenie], [urodziny], [plotka], [pytanie], itd.
  → W przypadku dyskusji o singlu, dramie itd. metka to [drama], [film], [album], [singiel] - w miarę pojawiania się informacji o danym wydaniu po metce dajemy tytuł i datę wydania.

  → W tematach dyskusyjnych nie postujemy linków do download'u. Od tego jest dział mediami! Jeżeli chcesz coś uploadować przeczytaj ten temat

  → Jednolinijkowe posty nie wnoszące nic do tematu będą kasowane. Przykładem może być chociażby zdanie "Ale z niego fajne ciacho".

  → Zawartość forum dostępna jest po napisaniu jednego posta w temacie powitalnym 'KLIK' według wpisanych tam instrukcji (co świadczyć będzie również o tym, że przeczytało się i zaakceptowało regulamin)

  → Na forum nie tworzymy tematów-nabijaczy postów, gier, zabaw itp.

  → Na forum nie tworzymy tematów-dyskusji o poszczególnych dramach, w których występują chłopcy z Johnny's. Johnnyslalaland nie jest forum dramowym, lecz forum o Johnny's & Associates, dlatego jedynymi dozwolonymi tematami, które mają związek z dramami, są dyskusje o aktorach w poszczególnych dramach. Np. Jeżeli chcemy porozmawiać o Yamapim w "Nobuta wo Produce" to zakładamy temat w "NEWS", a jeżeli o Kame (w tej samej dramie) to zakładamy temat w dziale "KAT-TUN"


  II. Zasady dotyczące profilu użytkownika

  → Do swojego profilu można wrzucić jeden gif o maksymalnej wysokości 120px.

  → Prosimy o używanie linków zewnętrznych przy ładowaniu avatarków (czyli nie ładujemy ich bezpośrednio z dysku na forum.


  III. Zasady dotyczące polskiego fandomu

  → Oguri Shun nie jest Johnnysem.

  → Nie wolno przywłaszczać sobie danego artysty, nazywać go swoim, kłócić się o niego z innymi użytkownikami. Prawo międzynarodowe zabrania niewolnictwa i handlu żywym towarem. Z powyższego zdania wynika, że niemile widziane będą również podpisy w stylu "żona ", "kochanka " itp. Ale zawsze można zostać bakłażanem Jina

  → Nie wywyższamy zbytnio żadnego artysty, ani też nikogo nie obrażamy. Starajmy się nie pisać "Należy do elity JE", "Jest najlepszym wokalistą/tancerzem JE". Lepiej napisać "Jego głos odpowiada mi najbardziej" czy "Uważam, że jest jednym z...". Pamietajmy, że opinia, nawet większej liczby osób nadal pozostaje opinią, a nie faktem, dlatego nie narzucajmy swojego zdania innym.

  → Starajmy się nie wprowadzać zjawiska zwanego popularnie eliciarstwem:
  a) jeśli wiemy o danym zespole więcej niż inni, to zamiast to podkreślać lepiej podzielić się wiedzą z innymi
  b) administrator/moderator to nie wyższa ranga, ale funkcja, która zobowiązuje do wywiązywania się z pewnych obowiązków. Moderatorzy mają swój własny regulamin, do którego muszą się stosować.

  → Unikajmy zdań w stylu "Wiem, ale nie powiem", "Mam zdanie, ale ci, co mają wiedzieć, już wiedzą". W takim wypadku lepiej nic nie pisać.

  → Żarty i własne jazdy są dozwolone - działy fanart/fanfik stoją otworem, o ile te żarty nie mają na celu nikogo obrazić. Nie chcemy, żebyście się bali żartować. Nie podchodzimy przecież do wszystkiego śmiertelnie poważnie, w końcu w fandomie JE to praktycznie niemożliwe.

  → Nie bójcie się też konstruktywnie krytykować, albo pisać, że kogoś nie lubicie (pamiętając o pierwszym punkcie regulaminu) - w końcu może ktoś swoimi argumentami was przekona, albo sam zrozumie, co czujecie. Nikt nikomu głowy nie urwie przecież! Problem mogą mieć natomiast ci, którzy na was naskoczą. Dyskusja to bardzo ważna rzecz, ale bojkotowanie czyjejś opinii w chamski sposób - nie.

  → Dyskusja, dopóki nie przeradza się w widoczną kłótnię, pozostaje dyskusją. Dlatego też hasła "Nie róbmy wojen", "Nie róbmy podziałów", zanim kłótnia powstanie mogą zostać uznane za nie wnoszące nic do tematu lub poddające w wątpliwość kulturę osobistą innych.

  → Zanim wypowiesz się w danym temacie, postaraj się go przeczytać lub przynajmniej nie wysuwaj pochopnych wniosków w stylu "Wiem, że wszyscy go nie lubicie" jeśli go nie przeczytałeś/przeczytałaś. To samo tyczy się pytań w stylu "Czy ktoś nie wie, czy on...", jeśli dana informacja jest np. stronę wcześniej.


  IV. Zasady dotyczące mediów i skanów

  → Media na forum zamieszczane są wyłącznie w celach promocyjnych i należy je usunąć po 24 godzinach, jeśli nie posiada się oryginału.

  → Dział z mediami dostępny jest po napisaniu minimum 10 postów.

  Wszystkie media są ukryte i należy skomentować temat, żeby post zobaczyć w całości. Mile widziana jest edycja swojego posta i wyrażenie w nim swojej opinii po ściągnięciu/obejrzeniu/przesłuchaniu danego pliku.

  → Wszystkie linki na forum są własnością uploaderów. Obowiązuje całkowity zakaz redystrybucji linków oraz haseł do zauploadowanych plików.

  → Obowiązuje całkowity zakaz redystrybucji wszelkich mediów/skanów znajdujących się na forum (strony/blogi/chomiki itp.). Są one wyłącznie do prywatnego użytku. Jeżeli punkt zostanie złamany uploaderzy przestaną postować. Trzymanie się tej zasady oznacza więcej goodsów dla was :D

  → Część plików została podzielona na mniejsze części, aby łatwiej je było ściągać. Do 'sklejenia' plików służy między innymi darmowy program HJSplit, którego można pobrać z -tej- lub -tej- strony.
  avatar
  Johnny
  Admin

  Liczba postów : 10
  Dołączył/a : 06/12/2009
  Wiek : 86

  Re: Regulamin forum

  Pisanie  Johnny on Sro Sie 04, 2010 6:19 pm

  Kosmetyczne poprawki regulaminu.
  Prosimy o zapoznanie się, bo dosięgnie was zła ręka Johnnego.


   Obecny czas to Czw Kwi 26, 2018 6:15 pm